Mokykla, universitetas, darbas, visa tai yra tam tikros rutinos formos ir tam reikia disciplinos. Lygiai to paties reikia ir sporte, jei norite pasiekti gerus rezultatus. Tai apima saldų miegą ir tuo pačių, pakankamai išmiegotų valandų. Kartais ir trijų valandų miegas gali būti labai saldus, tačiau po stipresnio fizinio krūvio tokios trukmės miego gali nepakakti, jog organizmas suspėtų pilnai atsistatyti.

Tai pat reikalinga disciplinuota mityba. ok_disciplinaJuk mityba sudaro didesnę dalį progreso, taigi, jei nebus disciplinuotos mitybos, nebus ir progreso arba pokyčiai bus mažai pastebimi, blogiausiu atveju gali būti ir regresas. Apie mitybą yra tūkstančiai diskusijų, straipsnių ir video medžiagos, todėl šiame straipsnyje plačiau apie tai nepasakosiu.

Tikėtina, jog daugelis iš Jūsų dirba pilna darbo diena, todėl laikytis treniruočių grafiko turėtų pavykti nesunkiai. Mūsų kūnas yra ypatingas ir ilgainiui jis pradeda žinoti, kada bus treniruotė, bei tam pasiruošti. Pastoviai keičiant treniruočių laiką, kūnas nespėja adaptuotis ir duoti Jūsų taip laukiamą rezultatą. Nepaisant to, jog treniruotis reikia stengtis panašiu laiku, jog negąsdinti Jūsų organizmo, sporto salėje kūną reikia stebinti vis naujais pratimais.

Disciplina apima ir tai, jog nereikėtų pasportavus vieną savaitė daryti savaitės pertrauką, tada pasportuoti dar dvi savaitės ir vėl savaitės pertrauka. Ilgiau sportuojant, vienos savaitės pertrauka nėra blogai ir yra net gi naudinga. Tačiau optimalūs rezultatai ateina tik tuomet, jei link tikslo yra einama tendencingai ir nesiblaškant. Ne retai sportuojantys žmonės nebūna patenkinti savo pasiektais rezultatais, bet nesėkmės priežasčių toli ieškoti nereikia ir viena iš jų yra nuoseklumo nebūvimas.

Galbūt skaitant šį mažą straipsnelį sportas gali atrodo lyg kariuomenė, tačiau taip tikrai nėra. Sportas yra malonumas (kariuomenė kai kam taip pat malonumas), sportuodami siekiate savo tikslų ir padedate patys sau. Ši disciplina lyg geroji fėja, kurios burtų lazdelė yra Jūsų pačių kūnas.