Kalanetiką sugalvojo Callan Pinckney, kuri buvo baleto mokytoja, todėl kalanetikoje galima rasti baleto ir šokio motyvų. Tiksliau, tai yra grupė, susidedanti iš raumenų tempimo ir raumenų įtempimo pratimo. Kalanetikos esmė yra trumpi pulsuojantys judesiai, kuriuos kartais reikia atlikti ir po 100 pakartojimų. Judesiai gali būti atliekami tik vieno centimetro amplitudėje, todėl jie yra vadinami pulsavimu. Ypač stipriai dirba stabilizuojantys raumenys: pilvo preso gilieji raumenys ir nugaros apatiniai raumenys. Tai nėra jėgos pratimai, todėl užsiimant kalanetika, priaugti raumenų tikėtis nereikėtų. Kalanetika gerina raumenų tonusą, taiso laikyseną, kas yra ypač aktualu dirbantiems sėdimą darbą. Dėl atliekamų tempimo pratimų gerėja lankstumas.

Kadangi judesio amplitudė yra labai trumpa, raumuo yra visiškai izoliuojamas ir gaudamas didelį pakartojimų skaičių jis yra tobulinamas ir stiprinamas. Atliekant pratimą, labai svarbu susikoncentruoti ties tuo raumenų, kurį tuo metų lavinate.

Pagrindinės kalanetikos taisyklės yra tokios:

  • Niekada neskubėti ir nesistengti pratimų atlikti per prievartą. Reikia klausyti savo kūno.
  • Pratimus atlikti savo tempu. Kiekvienas žmogus yra skirtingas ir pulsuoti turi skirtingu tempu.
  • Nelyginti savęs su kitais. Vieni lankstesni, kiti greitesni. Jūs taip pat esate unikali.
  • Atsipalaidavimo fazėje turite visiškai atsipalaiduoti, neturi likti jokios įtampos.

Norint atlikti kalanetikos pratimus, nereikia jokios papildomos įrangos, mankštintis galite tiesiog namuose ant kilimo. Renkantis drabužius, reikia atkreipti dėmesį, jog drabužiai nevaržytų. Kalanetika galima užsiimti ir be jokios avalinės.

Nors pati Callan Pinckney teigia, jog kalanetika yra puiki priemonė kalorijų deginimui, deja, bet taip nėra. Tai vienas iš kalanetikos minusų, nes kalorijas geriausiai degina cardio treniruotės ir tinkama mityba. Reikia paminėti, jog kartais į šiuolaikinės kalanetikos treniruotes yra įtraukiama ir šiek tiek cardio.

Taip pat kalanetika gali būti nuobodi. Juk tą patį judesiuką reikia pakartoti iki 100 kartų ir tuo metu aplink tvyro visišką ramybė ir tai gali patikti tikrai ne visiems.

Kalanetika gali pasirodyti kaip vienas iš mažiausiai pavojingų užsiėmimų rūšių, tačiau ir čia pasitaiko traumų. Reikia laikytis instrukcijų ir visus pratimus atlikti pagal taisykles. Todėl labai gerai yra sportuoti tuomet, kai šalia yra kalanetikos užsiėmimus vedantis žmogus.

Iš šono kalanetika gali atrodyti pakankamai nesunkiai, tačiau tai tikrai nemažai jėgos ir ištvermės reikalaujanti treniruotė. Jei patinka ramios treniruotės, kalanetika gali būti kaip vienas iš pasirinkimų, tačiau nereikėtų pamiršti ir kitokių treniruočių.