Čempionu tapti sunku, bet išlikti čempionu yra dar sunkiau. Lygiai tą patį galima pasakyti ir apie svorio numetimą. Galima rasti daugybę atsiliepimų ir pavyzdžių, kaip numetus keletą kilogramų, po kiek laiko tie kilogramai sugrįžo ir kartais net gi su kaupu. Šiuo klausimu buvo atlikta tikrai daug tyrimų, ir kai kurie rodo, jog per artimiausius trejus metus, net 80 procentų žmonių svoris ir vėl sugrįžtą. Jei kalbamą apie greitą dietą, kai per savaitę netenkama labai dažnai reklamuojamų 5 kilogramų, tuomet kilogramai sugrįžtai 95 procentams žmonių. Skaičiai tikrai nelabai malonūs.
Ir kokios gi viso to priežastys. Pirmiausia galima paminėti pakitusį hormonų kiekį mūsų organizme. Kai mes alkani, išsiskiria grelinas, kuris yra alkio hormonas ir tuomet organizmas pradeda signalizuoti, jog atėjo laikas papildyti degalus. Kai mes sotūs, išsiskiria leptinas – sotumo hormonas, tuomet organizmas liepia stabdyti arklius ir trauktis nuo lėkštės kuo toliau. Laikantis dietos, šių hormonų pusiausvyra organizme pakinta, grelino pasidaro daugiau, leptino – sumažėja. Atėjus tam momentui, kai organizmui kalorijų jau turėtų užtekti, grelinas vis dar tęsia savo veikla ir maistas yra toliau kemšamas į burną. Tokiu būdu, visiškai nejausdami, suvartojame daugiau kalorijų. Juk reikia numalšinti alkį.
Dar viena priežastis, lėtėjantis metabolizmas. Organizmas yra organizmas ir jis nežino, kas vyksta aplinkoje. Jei pradedate badauti, organizmui tai yra signalas, jog laikas pradėti taupyti ir kaupti atsargas. Jis nežino, kad Jūs norite gero – numesti svorį ir tai visai ne atėjęs karas, dėl kurio gaunate mažiau maisto. Įdomus ir nelabai geras dalykas tas, jog numetus 10 procentų kūno svorio, metabolizmas gali sulėtėti net ir iki 15 procentų. Vadinasi, kai dieta baigiasi, dėl sulėtėjusios apykaitos, visas perteklinis maistas virsta riebalais.
Ir dar vieną svarbią kilogramų susigrąžinimo priežastį galima pavadinti vienu žodžių – raumenys. Raumenys yra tikras kalorijų naikintojas, energijos jiems reikia 10 kartų daugiau nei riebalams. Kai prasideda dieta ir mažėja svoris, dega ne vien tik riebalai, dega ir raumenys. Ir čia atsiranda kažkas panašaus į užburtą ratą. Norint numestų riebalų, reikią turėtų raumenų, tačiau metant riebalus, dega ir raumenys. Kuo daugiau riebalų sudega, tuo daugiau raumenų sudega, tuo lėčiau pradeda degti svoris. Skamba lyg tas pats per tą patį, tačiau stipriai sumažėjus svoriui, raumenų taip pat lieka mažai ir štai problema, nes kas gi dabar degins riebalus. Kadangi riebalų naikintojų liko mažai, riebalai grįžta. Paprasta. Išeitis – svori mesti kuo lėčiau ir tuo pačių treniruoti raumenis. Jei raumuo dirbs, organizmas žinos, jog raumenys mums reikalingi, todėl stengsis deginti tik riebalus.
Atkreipkite dėmesį, jog metant svorį, dažnai pasirenkamas būdas – mažiau kalorijų. Mažiau kalorijų reiškia mažiau maisto. Su maistu mes gauname mineralus ir vitaminus, todėl nepamirškite, jog kartais gali tekti vartoti papildus, jog organizmas nepristigtų šių medžiagų. Kitu atveju gali susilpnėti kaulai, susilpnėti imunitetas ar atsirasti kitų sveikatos sutrikimų.
Bet kokiu atveju nepamirškite, jog svarbiausia yra gera savijauta. Kažin ar badaudamos jausitės gerai ir sveikai.
Rašyti komentarą