Kuo daugiau žmonių sportuoja – tuo daugiau įvairių diskusijų, nesutarimų, nesusipratimų atsiranda. Labai dažnai pasigirsta kalbos, jog sportuojama dėl kūno kulto, žmonės tiesiog nori būtų panašūs į tuos, kuriuos mato internete, per televizorių, žurnaluose. Ir tame yra dalis tiesos. Žiniasklaida šiais laikais daro tikrai didelę įtaką. Tačiau, pasiimkim iš žiniasklaidos tik tai, kas mums naudingai, nes sportuoti yra tikrai sveika ir kuo daugiau informacijos apie sportą, tuo daugiau žinių galime įgyti per sąlyginai trumpą laiką ir greičiau pasiekti norimus rezultatus. Grožio kultas buvo visais laikais. Juk dar senovės Egipte moterys darydavosi depiliacijas. Bėgant metams buvo įvairių mados bangų: ir balta oda, ir raudonį žandai, keistos suknelės, liekna figūra, stambesnė figūra. Ir tam buvo naudojamos pačios įvairiausios priemonės, nuo švino iki dėlių. Kaip matote grožio kultui žiniasklaidos nereikia, nes moteris ir taip susigalvoja, kaip būti gražesnėmis.

ok_kuno_kultasKūno kulto kritika dažniausiai pasigirsti iš tų moterų lūpų, kurios pačios nesportuoja. Kodėl jos nesportuoja, žino tik jos pačios. Nenoriu veltis į kategoriškumus ir sakyti, jog sportuoti yra būtina, nes taip nėra. Bet aktyvus gyvenimas yra labai svarbu. Puikiai žinoma, jog viršsvoris po vieną nevaikšto, iš paskos seka ir galybė ligų. Štai jums ir kūno kultas, juk tai tik geresnė savijauta, daugiau energijos, didesnis darbingumas. Teko matyti, kaip žmonės užlipę tris laiptų pakopas pradeda šnopuoti (žodis tikrai labai tinkamas), lyg būtų užkopę bent jau 10 aukštų. Taigi, tai nėra vien tik kūno kultas, tai yra gyvenimo būdas, sveika gyvensena, draugai, smagiai praleistas laisvalaikis.

Tikrai nebūtina atrodyti, kaip atrodo garsiausios fitneso žvaigždės, reikia atrodyti sveikai. Tačiau apetitas kyla bevalgant, labai dažnai žmonės siekdami pagerinti savo sveikatą ir pradžioje sportui skirdami tik pora valandų per savaitę, vėliau pasineria į sportą visa galva ir pasiekia labai aukštus rezultatus, sudalyvaudami ne vieneriose varžybose.

Esu įsitikinęs, kad tos, kurios turi akivaizdaus viršsvorio suras daugybę argumentų, kodėl jos nesportuos ir, jog čia tik mados reikalas, bet mano darbas nėra jas perkalbėti. Man tiesiog smagu matyti sveiką ir žvaliai atrodančią moterį. Įdomiai skamba pasakymas iš moters lūpų, kuri ant kūno turi bent jau 30 nereikalingų kilogramų, jog jei visiškai patinka, kaip ji atrodo. Tik įdomu, kam tuomet tie dažyti plaukai, pudros sluoksnis, lūpdažis ir nupiešti antakiai.

Kaip bebūtų, skirtingose šalyse, moters grožio sąvoka yra taip pat skirtinga. Tačiau visas šias skirtingas gražias moteris sieja vienas bendras dalykas – jos visos atrodo sveikai. Žmogaus akis yra labai keistas įrankis. Ar kada nors pagalvojot, kodėl žiūrint į vieną žmogų, jis atrodo gražus, o kitas – ne toks išvaizdus. Juk abu žmonės turi vieną nosį, dvi akis, lūpas, ausis. Taip yra todėl, nes žmogaus akis mėgsta taisyklingas proporcijas. Kaip su veidu – taip ir su kūnu. Taigi, tikrai galite turėti ir truputį didesnius apvalumus ir, jei atitinkamai turite plačius klubus, didelę krūtinę ir pakankamai siaurą liemenį (nereikia pamiršti ir ūgio) – tai bus tikrai gražu.

Taigi, nenoriu nieko kiršinti, nieko prieš nieką nuteikinėti, tačiau tai tikrai ne vien kūno kultas, tai kur kas daugiau, bet yra taip, jog kiekvienas mato tai, ką nori. Tiesiog būkite sveikos, jauskitės gražios ir žinokite, jog viskas yra jūsų pačių rankose.