Tikriausiai labai retai žmogui patinka skausmas, tačiau kartais taip nutinka, jog skausmas užklumpa netikėtai. Galvoje turiu mėšlungį. Dažniausiai mėšlungis sutraukia kojų ar rankų raumenis. Pasitaiko, jog sutraukia ir nugaros, pilvo preso ar kitus raumenis. Kas gi tas mėšlungis ir iš kur jis atsiranda. Trumpai tariant, tai nevalingas raumens susitraukimas. Idealiame pasaulyje, raumuo susitraukia ir atsipalaiduoja. Kai ateina mėšlungis, raumuo tik susitraukia. Ir susitraukia taip stipriai, jog kartais atsiranda ir sunkiai pakeliamas skausmas. Kalbant apie mėšlungio priežastis, tikslaus atsakymo kol kas niekas nepateikė. Yra atlikta galybė tyrimų, tačiau dažnai tyrimų išvados skiriasi ir mėšlungis mokslui išlieka dalinai paslaptingas. Ir vis dėl, juk galima pasidalinti ir tuo, ką mokslas jau yra išsiaiškinęs ar bent jau galvoja, jog yra išsiaiškinęs.
Bene dažniausiai su mėšlungiu susiduria sportininkai, todėl galima daryti išvadą, jog vieną iš mėšlungio priežasčių yra intensyvus arba tiesiog mūsų kūnui neįprastas fizinis krūvis. Sportuojant ir atliekant tam tikrus pratimus, raumuo pavargsta ir raumens susitraukimo ir atsipalaidavimo fazės gali tapti nekontroliuojamos. Vietoje to, raumuo pradeda vien tik susitraukti, kas ir yra mėšlungis. Taigi, pirmiausi stenkitės sportuoti protingai. Suprantama, jog norint pačių aukščiausių rezultatų, kartais reikia stengtis viršyti savo galimybių ribas, tačiau net ir tai darydamos, vadovaukitės racionaliu protu ir jauskite skirtumą tarp „padarysiu daugiau nei galiu“ ir „padarysiu tai, ko nepadarysiu“. Taip pat nepamirškite, jog sportuojant reikia gerai apšilti ir po intensyvaus sporto leisti kūnui atvėsti ir sugrįžti į normalią būseną. Tempimo pratimai po treniruotės taip pat viena iš priemonių, padėsiančių išvengti mėšlungio.
Dar vienas labai svarbus patarimas, jei nenorite, jog naktį Jus pažadintų mėšlungis – vanduo. Sportuojate – gerkite vandenį. Juk sportuodamos stipriai prakaituojate ir tokiu būdu netenkate skysčių. Jūsų tikslas yra netekti riebalų, bet jokiu būdų ne vandens.
Mityba taip pat užima svarbia vietą prevencijoje prieš mėšlungį. Pirmiausia, jog judėtume mums reikia energijos, o energiją gauname iš maisto. Jei raumeniui reikia energijos susitraukti, lygiai taip pat reikia energijos ir atsipalaiduoti. Nėra energijos – yra mėšlungis. Taip pat su maistu gauname vitaminus ir elektrolitus. Elektrolitai (kalis, natris ir t.t.) yra atsakingi už vandens kiekį raumenyse, už raumenų ir nervines funkcijas. Jei atsiranda elektrolitų stygius, šių funkcijos gali dalinai sutrikti ir tai gali būti dar viena mėšlungio priežastis.
Galų gale, tikriausiai daugelis girdėjote, jog atsiradus mėšlungiui, reikėtų pradėti vartoti magnio papildus. Tikėtina, jog dėl padidėjusio krūvio, Jums trūksta ne magnio, bet ir kitų mineralų, todėl geriausia būtų vartoti subalansuotus papildus magnis, kalcis, cinkas ir plius vitaminas D.
Jei jau užklupo mėšlungis, stenkitės tą raumenį ištempti. Pavyzdžiui, jei mėšlungis sutraukė blauzdą, tempkite blauzdos raumenį keldamos pėdos priekinę dalį aukštyn. Į pagalbą galite pasitelkti rankas, nes viską atlikti su mėšlungio sutraukta blauzda gali būti iššūkis.
Ir pabaigai, kaip visada, nepamirškite poilsio. Po didesnių krūvių, reikia geresnio poilsio. Nepersistenkite, jei jaučiate, jog organizmas pavargo, galite padaryti 2-3 dienų pertrauką ir nesportuoti, bet lengvai pasivaikščioti ir atlikti tempimo pratimus.
Rašyti komentarą