Viena iš geriausių motyvacijų sporte yra muzika. Jau labai seniai pastebėta, kad skambant muzikai darbas vyksta daug lengviau. Tiek Lietuvoje, kai per šienapjūtę žmonės traukdavo dainą, tiek senovės Romoje, kai romėnai irkluodavo savo karo laivus skambant būgnui. Panašiai ir sporte, tiek minant dvirati, tiek bėgant, tiek kilnojant sunkumus muzika gali būti naudinga.

Muzika padeda susikoncentruoti ties sportu ir negirdėti to, kas vyksta aplink mus. Juk sporto salėje kiekvienas užsiima savo veikla: vieni šnekučiuojasi, kiti garsi šlepsi ant bėgimo takelio, treti barškina svorius. Tuo tarpu, jei muziką klausotės su ausinėmis, muzika tampa lyg nematoma uždanga, kuri Jūs apsaugo nuo visų blaškančių veiksnių.

Sporte blaško ne tik aplinka, bet ir Jūsų pačių kūnas, kai atsiranda nuovargis ar pradeda lengvai skaudėti raumenis. Muzika mus atitraukia ir nuo šio blaškymo, nukreipdama mintis tinkama linkme, kai norisi dar ir dar. Tokiu būtų, nepaisant atėjusio nuovargio, Jūs dirbate tik dar sunkiau ir dar tvirčiau žengiate link savo užsibrėžto tikslo.

Taip pat muzika suteikia emocinį pakylėjimą. Pirmiausia, kūnas automatiškai reaguoja į muzikos ritmą ir iškart norisi judėti, o sporte judėti yra labai svarbu. Antra, muzika gali būti susijusių su teigiamais prisiminimais, kas Jums suteiks dar daugiau motyvacijos. Juk tikrai smagu paklausyti garso takelio iš kokio nors Jums labai patikusio filmo, jei tas filmas buvo apie pergales, didelius pasiekimus, laimėjimus – Jūsų emocinis užsivedimas gali pasiekti aukštumas.

Dažniausiai žmonės visai nejausdami juda pataikydami į ritmą. Tai naudinga minant dviratį ar bėgant, kadangi esant vienodam tempui yra energijos sunaudojamas visą laika yra tolygus ir, tokiu būdų, nereikia naudoti energijos pagreitėjimams, kai jaučiama, jog treniruotės tempas sumažėjo.

Renkantis muziką reikia atkreipti dėmesį į ritmo greitį. Kuo greitesni rimtas, tuo intensyvesnė treniruotė. Tikriausiai daugelis žmonių, net tie, kurie nėra lankę jogos, yra girdėję, kokia muzika skamba jogo užsiėmimų metu. Visiškai rami, plaukianti, atpalaiduojanti, neblaškanti muzika. Tikriausiai nelabai įsivaizduojate jogą skambant roko muzikai. Taip yra todėl, jog jogos užsiėmimuose atliekami judesiai lėti. Taigi, jei norite pasiekti geresnius rezultatus, rinkitės muziką, kuri atitiktų Jūsų treniruotę.

Daugelis pratimų yra pakankamai monotoniški. Reikia daryti po keturias serijas ir kiekviena serija susideda iš dešimties pakartojimų. Muzika šią rutiną gali sulaužyti ir monotoniškas darbas atrodys atliktas daug greičiau, nei tai būtų be muzikos.

Taigi, galima apibendrinti, jog sportuojant muzika yra naudinga. Svarbiausia pasirinkti tinkamą muziką ir nepamiršti, jog muzika turi būti tik kaip pagalbinė priemonė, bet ne blaškantis veiksnys.