Ar kada teko matyti filmą, kuriame moteriškė aptemtomis kelnėmis šoka priešais televizorių ir stengiasi atkartoti visus judesius, kuriuos atlieka televizoriuje esanti vedėja? O taip, tai aerobika. Trumpai tariant, aerobika, tai tokia sporto forma, kai atliekami besikartojantys pratimai. Dažniausiai, jog būtų smagiau ir lengviau sinchronizuoti judesius, į pagalbą ir pasitelkiama muzika. Aerobika užsiimti galima ne tik įprastoje sporto salėje, yra ir kita aerobikos rūšys, kai pratimai atliekami esant vandenyje.
Kaip jau pats aerobikos pavadinimas sako, tai yra aerobinė sporto rūšys, kitaip vadinamo cardio. Todėl visus cardio tekiamus privalumus galima priskirti ir prie aerobikos teikiamų privalumų.
Pirmiausia, aerobika didina ištvermė ir stipriną kūną. Specifiniai judesiai būna pritaikyti tam tikros raumenų grupės lavinimui, todėl visos treniruotės metu, kai yra pratimų įvairovė, dirba tikrai daug raumenų.
Kadangi tai yra cardio treniruotė, tai puikus būdas deginti riebalus. Kaip žinome, dirbant raumenims – dega riebalai, o aerobikos metu, raumenys dirba tikrai aktyviai.
Aktyviai dirbant raumenims, jiems reikia daugiau deguonies ir energijos, vadinasi plaučiai ir širdis turi dirbti aktyviau nei įprastai. Tai dar vienas aerobikos privalumas, nes šitaip stipriname savo plaučius ir širdį.
Aerobiką puikiai nuima stresą ir įtampą. Dažniausiai sportuojame grupėmis, kur galima sutikti daug linksmų žmonių, kurie suteikia motyvacijos ir tokiu būdų užsimiršti visos problemos ir, jei į aerobiką atėjote su ne kokia nuotaika, turėtumėte išeiti su šypsena.
Sportuodamas nepamirškite ir saugumo. Aerobikos metu didelis darbas tenka kojoms, todėl tinkama avalinė yra vienas svarbiausių aspektų. Atkreipkite dėmesį, jog kartais paprasti bėgimo bateliai gali netikti, nes jie turi šiek paaukštinta kulną ir minkštesnį padą. Aerobikoje yra labai daug judėjimo į šalis, todėl dėl netinkamos avalinės galite gauti traumą. Pagrindinė taisyklė kalbant apie avalinę – turite jausti patogiai ir stabiliai.
Jei esate pradedančioji, įsivažiuokite po truputį ir pirmas kelias savaites turėti užtekti ir poros kartų per savaitę. Vėliau krūvį galite didinti. Manau, jog daugiau keturių kartų per savaitę aerobikos lankyti nereikėtų, nes organizmui reikia atsistatyti. Taip pat, norint gražių proporcijų ir subalansuoto kūno, į savo rutiną reikėtų įtraukti ir jėgos treniruotes.
Sportuodamos nepamirškite gerti vandens. Koks bebūtų Jūsų tikslas, tai tikrai neturėtų būti dehitratacija.
Optimali aerobikos trukmė turėtų būti apie 45 minutės. Į šias 45 minutes įeina tiek apšilimas, tiek atvėsimas. Apšilimas yra labai svarbus siekiant išvengti traumų, nes patys aerobikos pratimai kartais būna labai intensyvūs. Atvėsti taip pat yra naudinga, nes tuo metu atsistato širdies ritmas, atsipalaiduoja raumenys.
Aerobika yra tikrai puikus cardio treniruočių paįvairinimas, kuris Jūs dar labiau priartins prie Jūsų taip trokštamo tikslo.
Rašyti komentarą