Sunku pasakyti, kada tiksliai atsirado lankai. Žinoma, kad jau senovės Egipte vaikai lankus naudojo žaidimams, tik tuomet lankai buvo supinti iš džiovintų vynuogių šakelių. Senovė graikai lankus jau naudojo įvairiems pratimams atlikta. Didžiojoje Britanijoje XIV amžiuje lankai buvo naudojami įvairiems žaidimams ir religinėms apeigoms. Taigi, po truputį artėjame link mūsų dienų. Plastikinis lankas, toks koks yra naudojamas dabar, buvo sukurtas JAV 1958 ir tai buvo tikra bomba, nes apytiksliai paskaičiuota, jog per pirmus metus buvo parduota apie 100 milijonų lankų.

Kokios gi yra lankų rūšys. Yra išskiriami lankai suaugusiems ir vaikams. Be jokios abejonės esminis skirtumas yra dydis ir svoris. Taip pat yra gimnastikos lankai, šviečiantys šokio lankai, profesionalūs šokio lankai ir kelioniniai lankai. Profesionalūs šokio lankai už paprastus lankus suaugusiems paprastai yra lengvesni ir mažesnio diametro, kas leidžia lengviau ir parasčiau valdyti lanką. Kelioniniai lankai yra išardomi į smulkesnius elementus, šitaip supaprastinant pervežimo procedūrą ir leidžiant pasiimti lanką net ir išvykstant iš namų.

Jei galvojate pirkti lanką ir nežinote, kaip išsirinkti, štai keletas patarimų.

  • Koks yra Jūsų biudžetas. Lankų kainą priklauso nuo lanko dydžio, masės ir gamintojo.
  • Vieta, kurioje planuojate atlikti pratimus. Užsiėmimai su lanku ant žolės, kiliminės dangos ar linoleumo yra protingesnis pasirinkimas, nei ant asfalto ar plytelių. Lankai dažnai nukrenta ir šitaip gadinasi, taigi, minkštesnis paviršius lankui patinka labiau. Taip pat, dažnai lankai būna dekoruoti spalvotomis juostomis, jei mankštinatės mažoje patalpoje, atkreipkite dėmesį, jog tokie lankai gali dažyti sienas.
  • Su lanku galima mankštintis jį sukant ant liemens arba atliekant pratimus lanką laikant rankose. Kai lankas sukamas, tokiems užsiėmimams jis turėtų būti sunkesnis. Taigi, pagalvokite, kokios rūšies užsiėmimai su lanku Jus traukia labiau.
  • Ar žinote, kokio dydžio ir masės lankas Jums tiktų labiausiai? Jei ne, pradžioje reikėtų išbandyti keletą variantų ir išsirinkti tinkamiausią.

Kokia gi nauda iš lanko. Daugelis galvoja, jog lankas padės atsikratyti riebalų nuo liemens srities. Tačiau, reikia nepamiršti, kad riebalai dega nuo viso kūno tolygiai ir čia lankas pasitarnaus tiek pat, kiek bėgimas ar važiavimus dviračiu. Jei sukate lanką ant liemens, tai tikrai nereiškia, jog riebalai dega tik nuo liemens. Bet kokiu atveju, pratimai su lanku reikalauja pakankamai daug ištvermės ir kalorijas degina tikrai gerai. Yra paskaičiuota, jog per minutę galima sudeginti apie 6-8 kalorijas, taigi, grįžtant prie lieknesnio liemens, lankas tam tikrai pasitarnaus. Taip pat pratimai su lanku gerina laikyseną, pusiausvyrą, koordinaciją ir lankstumą. Atliekant pratimus su lanku, stangrinami šlaunų, sėdmenų, liemens ir netgi rankų raumenis. Taip pat stiprėja kaulai ir sąnariai, nes atliekant pratimus aktyviai dirba visas kūnas.

Dažniausiai žmonėms pagalvojus apie lanką, pirmos asociacijos yra jo sukimas aplink liemenį. Tačiau su lankais yra daug daugiau įvairių pratimų ir ne visi pratimai yra atliekami esant lanko viduje. Lanko sukimą galima derinti su šokiu ir šitaip sudeginti tik dar daugiau kalorijų ir gauti dar daugiau malonumo.

Taigi, atlikdamos cardio pratimus ar tiesiog per apšilimą, pasvarstykite ir apie lanką. Įvairovė sporte yra labai gerai. Taip pat nepamiškite, jog lanką galima panaudoti ne tik sukimui aplink liemenį, būkite išradingos, ir tegul lankai pakelia Jums nuotaiką ir stipriną kūną.