Pilates daugiausia užsiima moterys, tačiau pačią metodiką sugalvojo vyras ir pradžioje pilates buvo skirta taip pat vyrams. Šį treniruotės būda sugalvojo Joseph Pilates, kuris buvo cirko artistas ir savigynos treneris.

Pačias pilates treniruotės galima suskirstyti į dvi grupes: atliekamas ant kilimėlio ir atliekamos naudojant specialią įrangą. Joseph Pilates sukūrė virš 500 pratimų ir tik 34 iš jų buvo skirti atlikti ant kilimėlio. Šiuo metu yra atsiradę daugiau modifikuotų pratimų, bet vis dar populiaru mankštintis atliekant originalius 34 pratimus.

Pilates yra dar viena treniruočių rūšys, kur pagrindinis dėmesys tenka giliesiems stabilizuojantiems raumenims, tokiems kaip pilvo presas ar nugaros apatiniai raumenys. Šias treniruotes labiau galima priskirti prie jėgos treniruočių, todėl jas atliekant, didėja jėga, lankstumas taip pat lavinama ir ištvermė.

Kaip pagrindinę pilates taisyklę galime laikyti, jog svarbiausia kokybė, bet ne kiekybė. Kiekvienas pratimas turi būti atliekamas ypač tiksliai ir susikoncentravus. Tik tuomet galima tikėtis norimo efekto. Dėl šios priežasties, reikia atkreipti dėmesį į tai, kokį trenerį renkamės. Geriau, jog treneris turėtų daugiau parties, kartais galima remtis draugų ar pažįstamų patarimais ir atsiliepimais. Kitu atveju, pilates treniruotės gali netekti savo esmės.

Nors pilates nėra stipriai sąnarius ar sausgysles apkraunanti treniruote, apkrovos nėra nulinės. Todėl vėl gi grįžtu prie minties, jog ypač svarbi technika ir geras treneris. Kitu atveju, net ir tokių treniruočių metu galima gauti visiškai netrokštamą traumą.

Jei Jūs siekiate numesti svorio, pilates treniruotės nėra pats geriausias pasirinkimas. Atsižvelgiant į tai, jog bet kokia fizinė veikla degina kalorijas, net ir per šias treniruotes svoris sumažėtų, tačiau progresas būtų daug lėtesnis, nei su cardio treniruotėmis.

Prie atlikimo technikos galima priskirti ir kvėpavimą. Kvėpavimas atliekant pilates treniruotes taip pat užimą labai svarbią vietą. Svarbiausia, jog kvėpavimas būtų natūralus. Atliekant kai kuriuos pratimus, kvėpavimas turėtų būti adaptuotas prie tų pratimų. Pradžioje gali būti šiek tiek sudėtinga, todėl svarbiausia taisyklė – nesulaikyti kvėpavimo, bet tiesiog kvėpuoti. Taisyklinga technika ateis su laiku.

Kaip ir su kitomis treniruotės rūšimis, svarbiausia – reikia turėtų kantrybės, geri rezultatai neateina per vieną dieną. Kalbant apie psichologinius rezultatus, tai net ir po vienos treniruotės turėtumėte jaustis geriau, nes sportas juk turi džiuginti ir kelti motyvaciją.