Į sporto klubą žmonės dažniausiai ateina vedini kokio nors tikslo. Vieni nori sulieknėti, kiti pastambėti, treti gerai praleisti laiką, sustiprinti sveikatą ar tiesiog padailinti kūno linijas prieš artėjančią vasarą. Tačiau, kaip žinoti, jog laikui bėgant sportas atneša kokius nors rezultatus? Paprasta, tiesiog nuolatos fiksuoti savo progresą.

note-791385_1920Ką reikia padaryti pirmiausia, tai fotografuoti. Reikia paprasčiausiai nusifotografuoti savo kūną, jog būtų užfiksuota kelio pradžia. Toliau nuotraukos gali būti periodinės. Ypač pačioje pradžioje labai tinkamas periodas yra savaitė. Nes pradžioje rezultatai yra pastebimiausi, todėl net ir praėjus tokiam trumpam laiko tarpui, kaip savaitė, jau gali matytis šiokie tokie kūno pokyčiai. Net jei Jūsų tikslas sporto klube yra gerai praleisti laiką, rezultatų fiksavimas tikrai nepakenks. Matant teigiamus rezultatus, gerai praleidžiamas laikas gali pavirsti į nuostabiai praleidžiamą laiką.

Savo kūno masės sekimas taip pat turėtų būti periodinis ir vėl 7 dienų periodas yra labai tinkamas. Tam patartina turėtų užrašų knygelę (kūno dienoraštį), kurioje fiksuotumėte ir kitus su savo progresu susijusius skaičiukus. Jei jūsų tikslas yra numesti arba priaugti svorio, gali nutikti taip, jog vieną dieną progresas sustos ir tai jums parodys Jūsų kūno dienoraštis.

Minėjau, jog kūno dienoraštyje reikėtų fiksuoti ir kitus skaičius ir dar keletą raidžių. Tai būtų Jūsų atliekami pratimai, svoris, su kuriuo atliekamas tam tikras pratimas, kiek kartų atliekamas pratimas ir pakartojimų skaičius. Grįžkime prie tos vietos, kur knygutėje užfiksavote, jog jau kurį laiką Jūsų svoris nekinta (nors ir labai to norėtųsi) ir atrodo logiška, jog tai galėtumėte prisiminti ir be užrašų. Tačiau šioje vietoje yra įtraukiami užrašai apie Jūsų atliekamus pratimus ir, norint tolimesnio progreso, pratimai turėtų būti koreguojami. Juos galima pakeisti kitais pratimais, padidinti svorį ar padidinti pakartojimų skaičių. Laikui bėgant, knygelė atskleistų ar pakeitimai buvo sėkmingi ir, jei taip, kaip stipriai sėkmingi jie buvo.

Knygelės rašymas turi ir psichologinį motyvą. Kai atsiverti puslapį, kuris buvo rašytas prieš pusmetį ir palygini su naujausiais įrašais, gali tikrai stipriai nustebti, koks didelis progresas buvo padarytas. Pats progresas yra sunkiai apčiuopiamas, o čia jis užrašytas ir matomas ir tokiu būdu yra materializuojamas. Toks progreso matymas stipriai motyvuoja ir verčia dar labiau stengtis.

Knygelėje pravers ir dar porai skaičiukų. Vienas iš svarbiausių skaičių moteriai yra apimtys ir sportuojaprogresas_3nt jos kinta. Kartais, net ir nekrentant ar net gi didėjant svoriui, apimtys darosi vis geresnės. Juk gali mažėti talijos apimtis ir suapvalėti klubai. Sumažėti riebalų ir padaugėti raumenų. Todėl nepamirškit rašyti savo kintančių apimčių, nes tuomet, bėgant laikui, turėsite dar vieną priežastį džiaugsmui.

Daugelis sporto klubų šiuo metu turi svarstykles, kuriomis gali nustatyti, kokį procentą jūsų kūno sudaro riebalai ir vanduo. Šiuos skaičiukus taip būtinai rašykitės. Galbūt jie ir nesuteiks tiek daug džiaugsmo, kiek suteikia apimčių skaičiukai, bet tai taip pat naudinga informacija.

Kartais galite užsirašyti, net ir kaip jaučiatės ar patiko vienas ar kitas pratimas, ar šiaip kokį nors lyrinį nukrypimą. Tačiau nepamirškite, jog vis dėl to, tai yra kūno dienoraštis, todėl stenkitės koncentruotis tik ties sportu.

Galbūt pradžioje skaitant šiuos patarimus jie gali atrodyti, kaip nelabai vykusi idėja, bet pradėjusi vesti užrašus ir vėliau, užrašų pagalba sugrįžus į praeitį, tikrai nudžiugsite.