Tikriausiai kiekvienas žmogus, kuris nors kartą gyvenime yra kažkiek tai sportavęs, yra susidūręs su raumenų skausmu. Tas skausmas fiziškai tikrai nėra labai malonus ir gali tęstis net ir kelias dienas. Ką gi daryti, jog po sunkių pritupimų ar ilgo bėgimo kojas skaudėtų daug mažiau.

Viskas prasideda dar prieš atliekant vieną ar kitą pratimą. Pirmiausi reikia apšilti ir po truputį pripratinti mūsų raumenis prie artėjančio didesnio krūvio.

Pabaigus treniruotę reikėtų atvėsti ir tam puikiai tinka lengvas ėjimas ar dviračio minimas. Pačioje pabaigoje reikėtų atlikti keletą tempimo pratimų, nes po treniruotės raumenys yra įsitempę ir tempimo pratimai pradės juos atpalaiduoti ir suaktyvinti kraujo apytaka raumenyse.

Masažas – taip pat puiki priemonė suaktyvinti kraujo apytaką, atpalaiduoti raumenis ir tuo pačiu sumažinti skausmą. Be jokios abejonės, profesionalus masažas yra geriau nei mėgėjiškas, tačiau ne visi gali sau tai leisti. Todėl, jei namuose Jūsų laukia draugas, tai taip labai geras pasirinkimas.

Jei taip nutiko, jog neturite tokio artimo žmogaus, kuriam leistumėte savo pamasažuoti – išeitis yra ir Jums. Gal ne tokia smagi, tačiau taip pat veiksminga, tai voleliai naudojami masažui. Dažnai tokius volelius galite rasti sporto klubuose, jei sporto klubas tokio neturi, tai tikrai nebloga ir ilgalaikė investicija į Jūsų kūną ir mažiau skaudančius raumenis.

Norint, jog raumenys atsigautų kuo greičiau, labai svarbu yra mityba. Stenkitės suvartoti pakankamai baltymų, nes, kaip žinote, baltymai yra raumenų statybinė medžiaga ir padeda jiems greičiau atsigauti. Taip pat nepamirškite gerti vandens. Kitu atveju prie įprasto raumenų skausmo gali prisidėti ir mėšlungis.

Dar viena puiki priemonės – kontrastinis dušas. Tai toks dušas, kai yra kaitaliojama šaltas ir karštas vanduo. Galite praustis tokiais intervalais, kai karštam po karštu vandeniu būnama 10 sekundžių, po šaltu 20 sekundžių.

Yra pateikiamas dvi skirtingos nuomonės, jog nuo raumenų skausmą mažina prausimasis tiek šalto, tiek ir šilto vandens vonioje. Šiltas vanduo raumenis atpalaiduoja ir suaktyvina kraujo apytaką, tokiu būdų iš kraujo greičiau pasišalina pieno rūgštis, viena iš raumens skausmo priežasčių. Tuo tarpu šaltas vanduo ar net gi ledo vonios sumažina tynimą raumenyse. Jei ledo pilna vonia skamba kraupiai, galite rinktis ledo kompresus. Pridėkite ledo maišelius prie raumenis ir, jog ledas laikytųsi, apvyniokite tvarsčiu, tokį kompresą laikykite apie 10-20 minučių. Geriausiai, jog tarp ledo maišelių ir raumenis būtų plonas rankšluostis ar kitas audinys, kitų atveju ledas gali pažeisti odą.

Galima rasti patarimų, jog nuo skausmo apsaugo imbieras. Imbierą apytiksliai reikia pradėti vartoti likus savaitei iki numatomo didesnio krūvio. Taip pat yra atsiliepimų, jog po treniruotės tinka kurkuminas, kadangi jis turi antiuždegiminių savybių, vienas gramas kas dieną, bent jau tris dienas po sunkaus krūvio, turėtų sumažinti raumenų skausmą.

Net jei kitą dieną skaudą raumenis, nereikia vengti lengvos fizinės veiklos. Jei skauda kojas, lėtas pasivaikščiojimas yra vienas geresnių pasirinkimų norint prasijudinti. Todėl nebijokite judėti, nes tai Jums tik į naudą.

Ir, tikriausiai, pats svarbiausiai vaistas nuo raumenų skausmo yra poilsis. Kai miegate, Jūsų kūnas atsigauna geriausiai, todėl atkreipkite dėmesį, jog miegotumėte bent jau 6 valandas.

Kartais skausmas gali atsirasti ir dėl rimtesnės traumos. Tuomet gali prireikti ir medikų pagalbos ar daug ilgesnio poilsio. Todėl visada klausykite savo organizmo ir stenkitės jį suprasti. Jei trauma rimtesnė, tęsdama fizinę veikla tik dar labiau sau pakenksite.

Jei esat naujokė – nepersistenkite. Nuo per didelio krūvio raumenis gali skaudėti tikrai stipriai ir šiek tiek ilgesnį laiką, kas ateityje gali atbaidyti nuo sporto. Todėl sportuokite protingai ir pamatuodamos savo jėgas.