Žadintuvas – daugelio žmonių vienas didžiausių priešų iš ryto. Juk taip nesinori palikti šilto guolio su minkšta pagalve priešakyje. Taip nutinka, kad atsikėlimas būna atidedamas dar dešimčiai minučių, nors liaudės išmintis sako: neprivalgei – neprilaižysi. Ir aš turiu daug geresnį patarimą, kaip praleisti tas dešimt minučių kitaip. Darykite rytinę mankštą.

Rytinė mankšta gali pakeisti Jūsų dieną į gerąją pusę. Mankšta suaktyvins Jūsų kraujo apytaką, pažadins vis dar tebemiegančią nervinę sistemą, organizmas gaus daugiau deguonies, hormonai atsistatys į savo vietą ir, tokiu būdu, Jūs būsite pasiruošusi dienos darbas ar netgi žygdarbiams. Rytinė mankšta gali sužadinti hormono endorfino išsiskyrimą, dėl kurio Jūsų veide atsiras šypsena ir pakils nuotaika. Taip pat yra manoma, jei mankšta daroma prieš pusryčius, kalorijos yra sudeginamos daug efektyviau.

Mankšta turi būti atliekama iškart nubudus, tik tokiu būdu bus pasiektas geriausias efektas. Pradžioje gali skambėti lyg bėgimas nuogam į dilgines, tačiau tai tik Jūsų pačios labui ir laikui bėgant tai taps tokia pat dienos dalimi, kaip valgymu ar ėjimu į tualetą. Tarp kitko, jei tik nubudusi norite į tualetą – nueikite, mankštą galima daryti ir po to, juk gamta šaukia.

Mankšta turi trukti apie 10 minučių, todėl daug ir ilgų pratimų čia neprigalvosi. Svarbiausios taisyklės, jog mankštoje būtų bent vienas tempimo pratimas ir vienas pratimas, kuriame panaudojama sprogstamoji jėga. Paprasčiausi pavyzdžiai būtų:

  • Tiesiomis suglaustomis kojomis atsisėsti ant žemės ir galva mėginti pasiekti kelius;
  • Pritupimai su šuoliuku.

Nepradėkite mankštos pratimu, kuriam naudojama sprogstamoji jėga, geriau pradėti dinaminiu tempimo ar kitu pratimu, kurio metu atliekami lengvesni ir lėtesni judesiai.

Nepamirškite, jog nereikia persistengti. Mankšta turi būti trumpa, naudinga ir teikianti malonumą. Jei besimankštindama pavargsite, tai jau nebus taip naudinga. Visada viskas su protingai ir su saiku.

Renkantis, kokius pratimus atlikti, taip pat reikia žiūrėti, jog jie būtų naudingi. Galvoje turiu tai, jog jei norite padailinti rankas, mankštos metu didesnė koncentracija turi būti skirta rankoms. Šita taisyklė galioja ir kitoms kūno dalims ar raumenų grupėms.

Rytinės mankštos privalumas, jog jai nereikia jokios papildomos įrangos. Be jokios abejonės, jei turite mankštos kilimėli, jis tikrai nepakenks, tačiau tai nėra būtina. Jei namuose yra medicininis ar gimnastikos kamuolys, maži hanteliukai, tokios priemonės taip pat gali būti panaudotos. Tačiau nepamirškite, kad rytinės mankštos tikslas yra pažadinti Jūsų organizmą ir pasiruošti ateinančiai nuostabiai dienai, bet ne panaudoti kuo daugiau visokiausios įrangos. Taigi, paprasčiau tikrai nereiškia blogiau.

Po mankštos Jūsų laukia dušas, sveiki pusryčiai ir pirmyn į gražią dieną. Nenustebkite, kai kolegos darbe paklaus, iš kur Jūsų veide tą nedingstanti šypsena ir tiek daug energijos.