cereals-1236202_1920Kartais maistas gali labai paprastas, bet tuo pačiu sveikas ir skanus. Būtent tai galima pasakyti apie avižas. Avižos ypač tinkamos pusryčiams, nes jas labai lengva paruošti ir avižose yra įvairiausių medžiagų, kuriu reikia mūsų organizmui. Didžiąją dali avižų sudaro angliavandeniai, tačiau taip pat yra ir riebalų bei baltymų. Galima rasti ir geležies, kalcio, magnio, vitamino B6, kalio ir natrio.

Per visą naktį, kol mes miegame, organizmas negauna jokio energijos, todėl iš ryto sveiki pusryčiai yra privalomi. Šiuo atveju avižos yra gerai tuo, jog energija iš jų gaunama palaipsniui. Galvoje turiu tuos atvejus, kai renkamasi pilno grūdo avižos ar bent jau avižiniai dribsniai. Greitai paruošiamų avižų reikėtų vengti (kurios verdavo 1-3 minutes), nes tokios avižos jau ir gan stipriai apdirbtos ir kuo labiau jos apdirbtos prieš virimą, tuo mažiau darbo lieka skrandžiui ir tuo greičiau pasisavinami angliavandeniai. Taigi, energijos užtenka trumpesniam laikui ir pakyla cukraus kiekis kraujyje, ko reikėtų kuo labiau vengti. Gan dažnai greitai paruošiamos avižos būna su saldikliais ar cukrumi, cukraus reikėtų vengti.

Taip pat avižų privalumas tas, jog jos neturi jokio stipriau jaučiamo skonio, todėl bet koks pagardas avižas kiekvieną kartą daro kitokias. Kaip priedą galima rinktis bet kokias uogas, obuolį, bananą ar užsibarstyti cinamono. Šitaip avižos neturėtų nusibosti, kaip žmonėms nutinka su sumuštiniais.

Yra tyrimų, kurie rodo, jog avižos gali apsaugoti nuo širdies lygų ir antro tipo cukrinio diabeto. Avižos yra labai geras skaidulinių medžiagų šaltinis ir šios skaidulinės medžiagos padeda iš organizmo pašalinti per didelį cholesterolio kiekį, kuris dažnai ir tampa širdies lygų priežastimi. Kadangi iš avižų gaunami angliavandeniai yra pasisavinami palaipsniui, tai mažina insulino kiekį kraujyje, lengvėja kasos darbas ir tai yra sumažinta cukrinio diabeto rizika.

Avižas pusryčiams tinka daugeliu atvejų, tuomet kai norite numesti svorio ir tuomet, kai norite priaugti raumenų. Svarbiausia pusryčių tikslas – suteikti energijos artėjančiai dienai, šią funkciją avižos atlieka labai puikiai ir sotūs ir energingi jaučiamės kurį laiką.