Šiais laikais sporto klubai apsiginklavę įvairiausiais treniruokliais. Galite irkluoti, bėgti, lipti laiptais, čiuožti slidėmis, minti dviračiu, čiuožti pačiūžomis ir daryti kitokius, kasdienai nevisai būdingus judesius. Atėjus į sporto salę, kartais atrodo, jog moterys šiuos treniruoklius tiesiog myli ir labai dažnai myli per daug. Apibendrinus, kardio treniruokliai yra tikras gėris ir puikus būdas sudeginti nereikalingas kalorijas.

Kokia kardio treniruočių trukmė yra optimbunny-40329_1280aliausia? Į šį klausimą vienareikšmiško atsakymo nėra, nes tai priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualiai. Jei kas nors ruošiasi maratono varžyboms – 2 valandos kardio nėra per daug. Tačiau, jei Jūs esate paprasta mirtingoji, sportuojanti 3-4 kartus per savaitę, net ir 30 minučių bėgimo takeliu turėtų būti užtektinai. Atrodytų, jog kardio degina kalorijas, daugiau sudegintų kalorijų – gražesnė figūra prieš vasarą. Tačiau, ilgesnė kardio treniruotė gali vesti prie to, jog Jūsų raumenys nebespės gauti reikalingos energijos ir tada prasidės bjaurus dalykas – katabolizmas arba, kitaip tariant, Jūsų raumenų irimas. Raumenims reikės energijos ir jie pradės valgyti patys save, taip pasigamindami trūkstamą energiją. Taigi, kalbant apie kardio trukmę, tegul ji būna proto ribose. Kaip minėjau, skaičiais trukmę nusakyti yra sunku, nes kiekvieno sportuojančio fizinis pasirengimas ir genetika skiriasi, tačiau, labai grubiai imant, galima sakyti, jog reikėtų įtilpti į 30-90 minučių intervalą. Taip pat yra nustatyta, jog atliekant kardio, širdies dūžių skaičius per minutę, turėtų būti tam tikrame intervale. Jis paskaičiuojamas labai paprastai, iš 220 atėmus Jūsų amžių ir palaikant širdies dūžių skaičių tarp 50 ir 85 procentų nuo šiuo skaičiaus.

Bet kokiu atveju, geriausia yra klausyti savo kūno ir girdėti, kokius signalus jis Jums siunčia.

Per didelis kardio treniruočių kiekis gali vesti prie persitreniravimo. Jei jaučiate, jog:

  • Jaučiatės pavargusi ir trūksta energijos;
  • Neįprastai skauda visą kūną ar silpnai maudžia raumenis;
  • Krito sporto rezultatai;
  • Nepavyksta atlikti pratimų, kurie anksčiau pavykdavo;
  • Motyvacijos stygius;
  • Galvos skausmas;
  • Miego sutrikimai;
  • Kiti neįprasti simptomai.

Labai tikėtina, jog Jūs persitreniravote ir, tokiu atveju, leiskite savo organizmui atsigauti, vengdamos intensyvesnės fizinės veiklos bent jau kelias dienas, kol ir vėl jausitės žvali. Pilnam atsistatymui labai svarbu pilnavertis miegas ir tinkamą mityba.

Be jokios abejonės, tinkamas kiekis kardio turi teigiamų tiek fizinių, tiek psichologinių savybių. Sumažėjęs svoris, stipresnė širdis ir plaučiai, sumažėjęs stresas, geresnis miegas, daugiau energijos.

Vis dėl to, jei Jums labai patink kardio treniruotės, neužsiciklinkite ties vienu treniruokliu laiptais lipdamos į televizijos bokštą ar bandydamos perplaukti visą Nemuną, įveskite į savo gyvenimą šiek tiek įvairovės, nes net ir paprasta šokdynė yra kardio.

Bet kokiu atveju, vien kardio treniruotės neduos tokio kūno, kokį turi fitneso modeliai. Kardio treniruotės yra skirtos deginti kalorijas, tačiau, jokiu būdu, neauginti raumenis. Raumenys auga atliekant jėgos treniruotes, taip pat gerėja raumenų tonusas. Jei tą pačią dieną planuojate ir kardio, ir jėgos treniruotę, jokiu būdų neužsibukite ant kardio treniruoklių. Atliekant bet kokią fizinę veiklą, Jūs deginate kalorijas, tokiu būdų, gali neužtekti jėgų pilnavertei jėgos treniruotei.

Taigi, optimaliausi rezultatai bus pasiekti, kai derinsite kardio treniruotes su jėgos treniruotėmis. Daugiau kardio, tikrai nereiškia geriau.

cardio_širdis