Daug dainų sudainuota ir daug filmų sukurta apie draugus. Ir ne veltui. Jei norit išsikalbėti, jei norit patarimo, jei reikia pagalbos, jei norit gerai praleisti laisvalaikį – draugas Jums pagelbės. Sporto klube, kaip ir gyvenime, sporto bičiulį turėti yra labai pravartu. Net jei sportuojate su savo pačia geriausia drauge, šį kartą vadinkime ją sporto partnere.

Juk būna dienų, kai kūną sukausto tinginio priepuolis. Skambink draugui. Jei pas viena žmogų svečiuose tinginys, tai tikrai retesnis variantas, jog jis bus pas abu sportuojančius ir Jūsų sporto partnerė bus tas spyris, kuris Jus išjudins iš vietos. Ir patikėkite, vienos geriausių treniruočių būna tuomet, kai sportuoti tingisi, bet vis dėl to yra prisiverčiama nueiti į sporto salę. Taigi, po tokios geros treniruotės beliks tik padėkoti savo sporto partnerei.

Geriausia, kai sporto partnerių tikslai sporte yra panašūs arba tokie patys. Tuomet galima susiderinti panašius pratimus, intensyvumą, dalintis pasiekimas ir progresu. Dažnai norisi, jog sporto partneris būtų labiau patyręs ir labiau pažengęs, bet tai ne visada yra gerai. Labiau pažengę žmonės gali turėtų visai kitus tikslus. Galbūt, Jūsų pradinis tikslas yra sulieknėti, kai kita besportuojanti mergina, jau yra sulieknėjusi ir dabar ji siekia padailinti savo kojas ir priaugti pora papildomų kilogramų raumenų. Taigi, šioje vietoje Jūsų keliai išsiskiria ir bandydamos viena kitai padėti, galite tik sulėtinti savo progresą, nes pratimų suderinamumas taps sunkiai įgyvendinamas.

Pažengusiųjų lygyje sporto partneriu patirtis gali skirtis, tačiau tikslai vis tiek turėtų būti panašūs. Kartais mažiau patyrę sportininkai yra labiau užsidegę ir tai įneša papildomos energijos. Tuo tarpu labiau patyrusio sportininko indelis tas, jog jis daugiau matęs ir daugiau žino, todėl dalindamasis savo patirtimi pagreitiną mažiau patyrusio sporto partnerio progresą. Tokiu būdų laimi abi pusės.

Didžiausias progresas bus pasiektas tuomet, kai abi sporto partnerės išgyvens vieną už kitą, lyg tai būtų ji pati. Progreso sekimas, klaidų pataisymas, patarimai, visa tai ir daugiau sudaro tikrą sporto partnerystę. Aišku, atliekant savo pratimus, reikia galvoti tik apie save.

Ar gali būti sporto partneris kitos lyties. Be jokios abejonės. Dažniausiai tiek vyrų, tiek moterų tikslai yra tokie patys ir Jūsų raumuo ir riebalai nežino – moteris Jūs ar vyras, kaip ir nežino, kokios lyties yra Jūsų sporto partneris. Tiek vyrams, tiek moterims pratimai yra tokie patys. Aišku, norint paryškinti tam tikras kūno vietas, yra atliekami kiti pratimai, tačiau tai jau detalės. Todėl, jei atsirado galimybė turėtų sporto parterį vyrą – rinkitės.

Laikas nuo laiko sporto partnerius galima pakeisti (skamba kaip neištikimybė). Kiekvienas naujas sporto partneris į Jūsų sporto rutiną atneš ką nors naujo: nauji pratimai, nauji pastebėjimai apie Jus, nauja energija, o tai sportuojant yra tikrai naudinga.

Taigi, jei yra galimybė turėti sporto partnerį – visada tokį turėkite. Atsiras sveika konkurencija, nauja motyvacija, palaikymas ir spartesnis ėjimas link geresnių rezultatų.