Jei nors kiek domitės sportu, tikriausiai teko girdėti tris raides TRX. Kas gi tai per dalykas? TRX, tai tokios treniruotės, kai naudojamas savo kūno svoris ir didinama jėga, lankstumas, ištvermė ir koordinacija. Pagrindinė TRX įrangą yra du diržai su rankenomis, kurie yra pakabinti bent jau poros metrų aukštyje.

TRX sugalvojo amerikiečių karinis jūrų laivynas, kadangi jiems reikėjo sportuoti ir palaikyti gerą fizinę formą, tačiau kariniuose laivuose nėra labai daug laisvos, kur būtų galima patalpinti sportui reikalingą įrangą. Taip gimė TRX treniruotės, kuriuos sparčiai išplito ne tik kariuomenėje, bet ir tarp kitų, sportu užsiimančių žmonių. Taigi, čia atsiskleidžia TRX privalumas, šie diržai užima labai nedaug vietos, todėl juos galima pasiimti su savimi keliaujant, belieka tik surasti vietą, kur juos būtų galima pakabinti.

TRX pratimų įvairovė tikrai labai didelė, tereikia tik geros fantazijos ir prie jau žinomų pratimų, galima sugalvoti ir pora naujų, savo sugalvotų pratimų. Galima daryti pritupimus tiek ant dviejų kojų, tiek ant vienos kojos, galima daryti atsispaudimus, įtūpstus, lentą ir begalę kitų pratimų. Taigi, treniruotė turėtų gautis tikrai pilnavertiška ir duoti veiklos daugeliui raumenų.

TRX privalumas toks, jog nereikia eiti nuo vieno treniruoklio prie kito ar laukti prie treniruoklio eilėje. Taip pat dagelyje treniruoklių pratimai yra izoliuoti (atliekami vienam raumeniui ar mažai raumenų grupei), su TRX diržais dažnai vienu metu dirba kelios raumenų grupės. Tačiau, čia išryškėja ir minusas, jog dirbama tik su savo svoriu, kai treniruokliuose galima užsidėti ir šiek tiek daugiau svorio. Dar vienas TRX minusas, jog stūmimo ir traukimo pratimų įvairovė ir gan ribota, ypač, jog krūtinės (vyrų labiau) ir nugaros raumenys yra pakankamai stiprus, todėl vėl gi gali pritrūkti svorio.

Vienas iš didžiausių TRX treniruočių privalumų yra tas, jog beveik visu pratimų metų dirba stabilizuojantys raumenys, kurie pas daugelį žmonių būna silpnesni, nei norėtųsi. Tai yra aktualu dirbant bet kokį darbą, tiek sėdimą, tiek ir stovimą. Juk bet kokių atvejų norime turėti gražią laikyseną.

TRX treniruotės yra pakankamai intensyvios ir daugelis sportuojančių, treniruotės pabaigoje, būna išpilti prakaito. Intensyvios treniruotės reiškia tai, jog yra deginamos kalorijos, o deginamos kalorijas veda prie gražesnio kūno. Taigi, galima sakyti, jog TRX treniruotė turi ir kardio elementų.

Tik pradėjus TRX treniruotės, pirmiausia reikia išmokti bazinių judesių ir nepersistengti. Kaip ir visur, svarbiausia gera technika, nes tai geriausia prevencija norint išvengti traumų. Toliau treniruotes galima intensyvinti ir įtraukti vis sudėtingesnius pratimus. Juk progresas taip pat labai svarbu.