Sportuojant gerėja mūsų savijauta, daromės aktyvesni ir žvalesni, stiprėja raumenys, kaulai ir širdis. Kai sportuojame, suaktyvėją kraujo apytaka, padažnėja kvėpavimas, nes raumenims reikia daugiau deguonies ir kitų medžiagų. Gerosios medžiagos keliauja ne vien į raumenis, jos pasiekia ir mūsų odą, taigi, trumpai tariant, sportas gražina odą. Kaip jau minėjau, dėl suaktyvėjusios kraujo apytakos į odą atkeliauja daugiau deguonimi prisotinto kraujo ir naudingų medžiagų, kurios daro Jūsų oda gražesne. Viena iš svarbiausių medžiagų yra kolagenas, šis baltymas sudaro net 25% visų mūsų organizme esančių baltymų ir jis yra ypač atsparus tempimui, kas daro Jūsų odą plastiška. Suaktyvėjusi kraujo apytaka taip pat padeda pašalinti nereikalingas ir toksiškas medžiagas, tokiu būdu vyksta Jūsų odos valymas iš vidaus.

Dažnais atvejais sausą odą nulemia stresas. Tikriausiai daugeliui moterų teko patirti, jog kuo mažiau streso ir kuo geresnė nuotaika, tuo gražesnė oda. Aktyvios laisvo laiko praleidimo formos kelia nuotaiką, motyvuoja ir gerina bendrą psichologinę būsena. Sportas taip pat nėra išimtis, tad kveidas odaodėl gi nepasirinkus laisvalaikį leisti sporto salėje. Be jokio abejonės, tam tinka ir kitos sporto rūšys, kaip dviračiai, plaukimas, bėgimas, slidinėjimas, tinklinis ir taip toliau.

Renkantis sporto rūšis, kai sportuojama lauke, reikia atkreipti dėmesį į odos apsaugą nuo aplinkos poveikio. Kitu atveju, prie visos naudos, kurią gausite sportuodamos, kaip nemalonus bonusas ateis ir keletas problemų. Jei bėgiojate šaltuoju metų laiku, nepamirškite pirštinių ir veido apsaugos, taip pat galima rasti daugybę kremų, kurie saugo veidą nuo šalčio. Vėjas taip pat gali pakenkti odai, todėl galioja tos pačios aprangos taisyklės, kaip ir esant šalčiui. Vasarą labai malonu žaisti paplūdimio tinklinį, tačiau nereikia pamiršti, jog Jūsų oda yra jautri ultravioletiniams spinduliams ir sportuojant saulėtą dieną, reikėtų naudoti apsauginius kremus. Geriausia sportuoti iki 10 valandos ryto arba nuo 16 valandos, kai saulė nėra tokia intensyvi. Nepamirškite, jog net ir naudojant apsauginį kremą ir sportuojant, Jūs prakaituojate ir taip apsauginis kremas pasidaro neveiksmingas greičiau, nei tiesiog gulint ir deginantis.

Oda yra vienas iš žmogaus organų, kuris pašalina kenksmingas medžiagas. Sportuojant ir prakaituojant prakaito liaukos dirba intensyviau ir tokiu būdų yra pašalinamos nereikalingos medžiagos greičiau, nei tai vyktų gyvenant ne tokį aktyvų gyvenimo būdą. Tai yra dar viena iš priežasčių, kodėl sportuojant oda atrodo lygesnė ir sveikesnė.

Didžiausias darbas sportuojant tenka mūsų raumenims, kai sportuojame, jie įgauną gražesnį tonusą, atrodo stangresni ir tvirtesni. Kadangi raumenys yra po oda, gražesni raumenys suteikia gražesnę išvaizdą ir odai.

Sportuojant žmonės susireguliuoja mitybą, pradeda valgyti daugiau sveiko maisto. Maistas, tai mūsų degalai, ką valgome – taip ir atrodome. Šią taisyklę galima pritaikyti ir Jūsų odai. Jūsų maisto raciono pakeitimas į sveikesnį – jau ne pirma priežastis, jog oda atrodytų sveikesnė.

Taigi, sportas nėra vien dideli raumenys, tai bendra žmogaus savijauta, fizinis pasirengimas, geresnė nuotaika, nauji draugai, nauji pomėgiai ir kartais, kol sportas Jums yra svetimas, Jūs net nenutuokiate, kiek daug naudos galite gauti iš šios nuostabios veiklos.