Labas rytas, laba diena, labas vakaras. Grožis yra reliatyvu. Taigi, pradžioje apsibrėžkime, kas šiame straipsnyje bus vadinama žodžius gražus. Straipsnis yra apie pritupimus, o pritupimai yra visų pratimų motina ir tėvas ir tai yra pats geriausias pratimas Jums, jei norite turėti riestą užpakaliuką. Būtent šį –  riestą, standų ir iškilusį, kaip dvi bandelės užpakaliuką šiame straipsnyje ir vadinsiu gražiu. Užpakalis gali būti įvairių dydžių ir formų, vienas riebesnis, kitas labiau kaulėtas, platus ir siauras, stangrus ir želinis. Kiekvienam pagal skonį ir, labai tikėtina, kad kiekvienas užpakalis turės nors vieną gerbėją. Kaip bebūtų, šiame straipsnyje gražus užpakalis – sportiškas užpakalis.

Daugelis merginų nori gražaus užpakaliuko ir, jog jį gautų, vienos bėgioja, kitos lanko grupinius užsiėmimus, trečios atlieka įvarius pratimus naudodamos treniruoklius. Ar tai yra gerai? O taip! Nes judėjimas savaime yra gerai. Tačiau, dažnai merginos bijo ir vengia pritupimų. Ir visa tai be reikalo. Nori gražaus užpakalio – daryk pritupimus. Paprasčiausi pritupimai užsidėjus štangą ant pečių, tuo pačiu yra ir patys efektyviausi. Sakysit, juk sunku. Niekas ir nesakė, jog bus lengva. Nori, kad būtų lengva – tam yra vandens pramogų parkas.

Norint gero rezultato, pritupimus reikia daryti ne bet kaip, bet su kuo didesniu svoriu. Didesnis svoris nereiškia, jog užteks išspausti tik vieną pritupimą ar dar blogiau, pritūpti ir nebeatsistoti. Tai reiškia, jog reikia pritūpti 10 kartų ir šitaip pakartoti 4 kartus. Pertraukos tarp kiekvieno pakartojimo turėtų būti apie 1-4 minutes.

Galbūt Tau iškils klausimas ar nuo pritupimų su dideliu svoriu netapsi, kaip viena iš tu kultūrisčių, kurios savo šlaunimis laisvai traiškytų arbūzus. Atsakymas būtų – tikrai NE. Priklausomai nuo genetikos, net ir riestam užpakaliui pasiekti gali prireikti dvejų ar trejų metų, o tos raumeningos moteriškės jau visai kita lyga.

Kaip bebūtų, nepulkit pačią pirmą dieną prie štangos su pačiais didžiausiais svoriais. Jei niekada nesate dariusi pritupimų su štanga, pirmiausiai atkreipkite dėmesį, jog juos reikia daryti taisyklingai. Juk nesinori, kad atsirasti nugaros problemų ir vėliau, atėjus senatvei Jūsų anūkai turėtų klausytis Jūsų dejonių, kaip jums sunku. Juk nenorite turėtų problemų su kelio sąnariais, nes teko girdėti, kad šiuo metu gan didelės eilės norinčių gauti nemokamas kelio sąnario operacijas. Pritupimus darykite saugiai ir gan greitai pamatysite pirmuosius rezultatus. Tačiau, tai tik kelio pradžia, nes, kaip minėjau,  patys nuostabiausi pasiekimai užtrunka ir keleta metų.