Sporte, kaip ir gyvenime, rezultatus norime matyti čia ir dabar ir labai dažnai stengiamės pasinaudoti trumpesniu keliu, galvodami, jog jis mus nuves link taip trokštamo tikslo. Internete galima rasti daugybę pasiūlymų, kuriuose bandoma įpiršti įvairias priemones, kurių pagalba, greičiau nei per mėnesi, Jūsų kūnas turėtų tapti lyg atleto, kuris sportuoja jau visą dešimtmetį. Dėl per didelio noro pakeisti savo gyvenimą ar tiesiog elementarių žinių trūkumo, žmonės šiais produktais susigundo ir tam išleidžia krūvą pinigų.

Diržai ant pilvo, kojų, rankų, kurie skleidžia elektros impulsus ir priverčia Jūsų raumenis susitraukinėti

Kaip žinome, jei raumuo susitraukia, vadinasi jis dirba, jei raumuo dirba, vadinasi dega kalorijos, atrodo, turėtų būti tobulas prietaisas, kuriuo norint naudotis, tiesiog užtenka sėdėti ant sofos ir nieko neveikti. Šio prietaiso veikimo principas atėjo iš medicinos, kai sužeistas raumuo yra priverčiamas susitraukinėti ir tokiu būtų yra suaktyvinami procesai, kai į raumenį patenka jam reikalingos medžiagos, kas raumeniui padeda greičiau atsistatyti. Kaip bebūtų, kas veikia sužalotam raumeniui – sveikam raumeniui taip pat efektyviai neveiks. Jog raumuo augtų ir vystytųsi, reikia pilnavertiškos apkrovos naudojant pilną judesio amplitudę. Kaip faktą galima paminėti, jog 2003 metai, viena šių diržų gamintojų, be jokių ginčų sutiko sumokėti 5 milijonų dolerių baudą už klaidingą reklamą. Apibendrinant, loterijos bilietas yra geresnė investicija nei šie diržai.

Ir vėl diržai, tik šį kartą vibruojantys

Dažniausiai jie yra apvyniojami aplink pilvą ir, anot gamintojų, po kurio laiko jau galite pasigirti „six-pack‘u“. Gaila, bet pagrindinis dalykas, ką daro vibruojantys diržai, tai tiesiog vibruoja (kaip netikėta). Reikia suprasti, jog riebalai gali būti sudeginami tik tuomet, kai jie yra naudojami energijai. Energija reikalinga raumenims, taigi, jog degtų riebalai, raumenys turi dirbti. Viskas labai paprasta. Labai apmaudu, tačiau trumpesnio kelio ieškojimas, priverčia žmones išbandyti ir šiuos diržus. Naudojant vibruojančius diržus, galima įžvelgti tik vieną pliusą. Tikėtina, jog jie gali šiek tiek pagerinti kraujo apytaką ir tuo pačiu pagreitini medžiagų apykaitą, tačiau, apėję 10 ratų aplink namus, turėtume pasiekti panašų medžiagų apykaitos padidėjimą, todėl ir šis diržas nėra vertas Jūsų investicijos.

Liekninančios kelnės ar šortai

Štai tik keli punktai, kaip šis drabužėlis yra reklamuojamas: 1. Numesite svorio; 2. Daugiau prakaituosite – efektyvesnės treniruotės; 3. Pagerinsite bendrą savijautą. Mano nuomone, geriau jau penki vibruojantys diržai, nei šios kelnės. Ar numesite svorio? Taip. Tačiau tai bus ne riebalai, tai bus skysčiai, kurių Jūs neteksite, o skysčiai Jūsų organizmui yra nepakeičiamai svarbūs. Rašau dar kartą, riebalai bus sudeginti tik tuo atveju, jei raumuo dirbs ir naudos riebalus, kaip energiją. Ir tam tikrai nereikia jokių kelnių. Daugiau prakaituoti nėra blogai, jei skysčiai nuolatos atnaujinami, nes šitaip greitėja medžiagų apykaitą. Jei skysčiai nėra atnaujinami, gali ištikti dehidratacija, o tai vienareikšmiškas blogis. Ar pagerės bendra savijauta? Vėl gi, jei pagreitės medžiagų apykaita, kartu gali pagerėti ir savijauta, tačiau ir vėl, šių kelnių Jums tikrai tam nereikia. Yra daugybė atsiliepimų, jog šios kelnės veiksmingos ir moterys neteko kelių ar keliolikos kilogramų. Ir aš tikiu, jog jos nemeluoja. Tikėtina, jog dėvint šias kelnes, fizinis aktyvumas buvo daug didesnis, taigi, sudegintų kalorijų kiekis taip pat padidėjo, taigi krito ir svoris. Svoris taip pat galėjo kristi dėl netektų skysčių, o tai jau labai blogai. Šios kelnės sukuria lyg placebo efektą ir priverčia Jus judėti daugiau. Tačiau, ar tam tikrai reikia kažkokių kelnių? Juk visa tai galite pasiekti ir savo valia, todėl šis drabužis yra vienas blogiausių pirkinių, kurį galite nusipirkti, norėdamos sulieknėti, nes dėl šio drabužio ir neapdairumo Jūsų organizmas gali dehidratuoti ir šitaip sau tik labai stipriai pakenksite.

Liekninantys kremai

Tereikia trupučio logikos. Jei šie kremai taip puikiai veiktų, kaip teigia jų gamintojai, argi žymiausi fitneso modeliai valandų valandas prakaituotų sporto salėje? Sakyti, jog šie kremai neturi visiškai jokio poveikio būtų melas. Skirtingi kremai veikia skirtingu principu, nes kiekvienas gamintojas naudoja kitokias veikliąsias medžiagas. Kaip pavyzdį galima paimti kremą, kuris mažina hormono kortizolio kiekį kraujyje. Kortizolis sukelia stresą, mažiau streso – mažiau svorio. Tačiau ir vėl sugrįžkim prie pradžių: tik raumenys gali sudeginti riebalus energijos pavidalu. Ar koks nors kremas gali paskatinti raumenis tai daryti greičiau? Kol kas tam nėra jokių mokslu pagrįstų įrodymų. Jei Jūs jau esate liekna ir norite dar labiau paryškinti savo pilvo presą, šie kremai gali šiek tiek padėti. Jie lengvai stangrina ir švelnina odą, todėl rezultatas bus teigiamas. Jei Jūs sukaupėte didesnį kiekį riebalų, verčiau nemėtykite savo pinigų tokiems kremams. Viskas, ko Jums reikia, tai tinkama mityba ir pakankamas fizinis aktyvumas.

Aš nesiekiu Jūsų atkalbėti nuo šių pirkinių, tiesiog stengiuosi parodyti, jog visa tai nėra veiksminga. Tikri rezultatai pasiekiami gyvenant fiziškai aktyvų gyvenimą ir tuo mėgaujantis.