Norint pasiekti gerus rezultatus sporte, reikia nuolatinio, kantraus ir ilgo darbo ir tikrai nėra keista, kai naujokas, atėjęs į sporto salę, siekia padaryti labai daug ir labai greitai. Pradžioje būna kalnas motyvacijos ir jūra užsidegimo. Taigi, trumpai apie užsidegimą.

Tok_uzsidegimasenka matyti naujokus, kurie yra stipriai užsidegę ir nenustygstantys vietoje ir tai tikrai nėra blogai. Su tinkama motyvacija ir užsidegimu galima pasiekti pačius aukščiausius rezultatus. Tačiau, tikrai dažnai nutinka, jog užsidegimas būna toks didelis, jog naujokas perdega, sportas pasibaigia ir trokštami rezultatai pasislepia kažkur toli migloje. Tikriausiai turite tokią draugę, kuri pradėjo sportuoti ir kiekvieną dieną pasidarė bent po kelias nuotraukas sporto salėje, dalinosi tomis nuotraukomis socialiniuose tinkluose, nuolatos kalbėjo, kaip yra gerai sportuoti, bandė užvesti kitus, apie sportą skaitė viską iš eilės, ir tuomet, visiškai netikėtai, vieną gražią dieną viskas nurimo. Aistra sportui dingo, draugė perdegė.

Apart psichologinės perdegimo dalies, yra dar vienas didelio užsidegimo minusas, kai tik pradedama sportuoti. Žmogus fiziškai ne visada būna pasiruošęs tokiems krūviams, kokius jis duoda savo kūnui, kol yra naujokas ir, tokiu būdu, iškyla tikimybė gauti traumą. Prie didesnio krūvio kūnui reikia įprasti ir skubant galima prisidaryti daugiau problemų, nei gauti naudos.

Tarp kitko, didelis užsidegimas būna ne tik sporte. Jis lydi visur gyvenime. Užsidega degtukas, apšviečia kambarį ir labai gretai užgęsta. Sporto salė yra lyg gyvenimas ir gyvenimas yra lyg sporto salė. Jei sugebėsite neperdegti sporto salėje, gyvenime taip pat bus daug lengviau.

Taigi, jei planuojate sportuoti, į sportą ženkite kaip tankas – mažais ir lėtais žingsneliais, bet užtikrintai ir, jog niekas nesugebėtų Jūsų iš ten išstumti.