Gyvenime yra tokių dalykų, kuriuos visi puikiai suprantame, bet, net ir juos suprasdami, nesielgiame taip, kaip reikėtų. Galvoje turiu pusryčius. Juk visi žinome ir daugybę kartų girdėjome, jog pusryčiai yra svarbiausias valgymas dienoje, tačiau dažnai vietoje sveikų pusryčių žmonės pasirenka papildomas 15 minučių miego. Patys pagalvokite, juk 15 minučių yra tikrai nedaug ir, įvertinus tą naudą, kurią gautumėte pavalgę sveikus pusryčius, iš lovos keltis reikėtų be jokių dvejonių.
Per naktį miegame apie 8 valandas ir visas tas 8 valandas mūsų organizmas negavo jokios papildomos energijos, todėl, jei atsisakome pusryčių, tos 8 valandos gali prasitęsti iki 12 valandos. Pagalvokite – pusė paros be maisto. Jei tai yra kartojama diena iš dienos, organizmas pradeda reaguoti. Sulėtėja metabolizmas, nes organizmas pradeda tausoti energiją. Lėtesnio metabolizmo mes nenorime nei tuomet, kai tikslas – numesti svorio, nei tuomet, kai tikslas – priaugti raumenų. Vienu atveju, lėtesnis metabolizmas – lėčiau tirpstantis riebalai ir dar blogesniu atveju, net gi papildomai besikaupiantys riebalai. Kitu atveju, lėtesnis metabolizmas, lėčiau vykstantis įvairus procesai mūsų kūne, lėčiau augantis raumenys.
Ar kada teko matyti iš ryto niurzgančius žmones? Labai tikėtina, jog jie nevalgo pusryčių. Atėjus rytui, kortizolio (streso hormonas) kiekis mūsų kraujyje yra pačioje viršūnėje ir su pusryčiai gauti angliavandeniai padeda numušti kortizolio kiekį ir taip lyg ranka nuimti irzlumą. Taip pat smegenų pagrindinė varomoji jėga yra angliavandeniai. Viskas labai paprasta, nėra angliavandenių – prasčiau dirba smegenys, atsiranda irzlumas, sulėtėja mąstymas, prastėja koordinacija. Tai Jums dar vienas spyris, kodėl reikia valgyti pusryčius.
Jei nepavalgėte, greičiausiai per pietus jausitės labai alkana ir tada bus suvalgyta viskas, kas tik paklius po ranka ir, kaip rodo patirtis, labai dažnai po ranka pakliūna ne patys sveikiausi dalykai. Tokiu būtų mityba tampa visiškas išbalansuota, kai per pietus ir suvalgoma per daug ir ne paties sveikiausio maisto. Metabolizmas ir vėl lėtėja, per daug apkraunama virškinimo sistema, pakyla cukraus kiekis ir lygiagrečiai kyla insulino kiekis ir šitaip artėjama prie nutukimo ar cukrinio diabeto.
Ir vis dėl to, ką daryti, jei iš ryto nesinori valgyti. Viskas paprasta, net ir valgyti reikia treniruotis. Gali užtrukti iki dviejų savaičių, kol organizmas įpras prie pusryčių ir tai taps Jūsų neatsiejama kasdienybe. Jei visai nevalgote pusryčių, pradžioje net ir tokia permaina, kaip pora vaisių pusryčiams jau yra gerai. Tačiau ilgesnėje perspektyvoje vaisiai neturėtų būti pirmas pasirinkimas, nes tai yra nesubalansuotas maistas ir vaisiuose esantys angliavandeniai yra virškinami labai greitai.
Rinkdamiesi pusryčius venkite baltų miltų produktų. Jei renkatės avižinius dribsnius, pirkite pačius paprasčiausius ir venkite tokių, kurie yra greito paruošimo, nes tokios avižos jau yra perdirbtos, tai ir vėl yra greiti angliavandeniai. Šitaip kartais gali atrodyti, jog valgote sveikai, tačiau tai ne visada bus tiesa.
Kaip iš ryto arbatinukas neužverda be elektros, taip ir Jums reikia energijos. Todėl pusryčiai tiesiog privalo tapti Jūsų rutina. Pusryčiai neturi būti prabangūs, gali rinktis avižas, kiaušinius, vaisius, daržoves, neriebius pieno produktus. Tokiu būtu energijos tikrai užteks gerai dienos pradžiai ir dideliems darbams.
Rašyti komentarą