Stipriai susimąsčius, ateina mintis, jog žmogus ir salotos lapas yra labai panašūs. Net 80 procentų salotos lapo sudaro vanduo, tuo tarpu žmoguje šio gėrio yra apie 70 procentų (gali svyruoti nuo 55 iki 75 procentų), taigi, sakyčiau, jog milžiniškas panašumas. Salota vandens gauna iš žemės, žmogus gi vandenio atsargomis turi pasirūpinti pats.
Vanduo yra nuostabus ir būtinas dalykas norint, jog žmogaus organizmas pilnai funkcionuotų. Visokie badaujantys vargšeliai palapinėse išgyvena iki 30 dienų, tačiau, jei negertų vandens, atlaikytų daug trumpiai. Anot Gineso rekordų knygos, ilgiausiai be vandens išbuvęs žmogus iškentėjo 18 dienų, labai tikėtina, jog Jums užtektų tarp 3-7, jog nuvirstumėte lyg sudžiūvusi malka.
Jei vanduo toks svarbus, kiek jo reiktų išgerti per dieną. Tikslaus atsakymo duoti negaliu, nes priklauso nuo to, koks Jūsų fizinis aktyvumas, koks metų laikas, kiek Jūs sveriate. Tačiau, apytiksliai galima pasakyti, jog, jei savo masę kilogramais padalintumėte iš 28, gautumėte litrų skaičių, kuriuos išgėrę per dieną, neturėtumėte jaustis ištroškę. Jei yra karšta vasara, jei aktyviai sportuojate, išgeriamo vandens kiekis turėtų būti didesnis. Kaip minėjau, 80 procentų salotos sudaro vanduo, taigi, jei suvalgysite kilogramą salotų, gausite 800 ml vandens. Ir tai galioja beveik visiems augalams, dėl kilogramo salotų per dieną labai abejoju, tačiau, jei mėgstate obuolius, jie taip pat lygiai toks pats geras vandens šaltinis.
Dažnas iš mūsų geriame tik tuomet, kai jaučiame troškulį, tačiau atėjus troškulio pojūčiui, jau esame silpnai dehidratavę. Net ir 2-jų procentų kūno vandens netekimas gali iššaukti suirzimą, koncentracijos stoką, lėtesnį mąstymą, netekus 3 procentų vandens, gali būti fiksuojamas jėgos netekimas net iki 19 procentų. Sportuojant jėgos netekimas nėra gera lemiantis ženklas, nes tuomet raumenys nėra pilnai apkraunami ir Jūsų progresas sulėtėja. Taigi, vandens atsargos turi būti pildomos nuolatos. Atkreipkite dėmesį, jog vandens pasisavinimas užtrunka, taigi, jei visą dieną negėrėte ir prieš treniruotė išgersite daug vandens, galvodami, jog šitaip iškart atstatysite atsargas – Jūs klystate. Atsargos pilnai atsistatys tik po kurio laiko.
Gerti reikėtų gryną, geriausia distiliuotą vandenį. Kava, arbata, įvairūs saldieji gėrimai tam visiškai netinka. Tokie gėrimai mūsų organizme yra vandenį eikvojantys ir, norint suskaidyti ir pašalinti įvairias medžiagas, kurias mūsų organizmas gauna su tais gėrimais, yra sunaudojama daug daugiau vandens, nei jo yra, tarkim, limonade.
Viena iš kepenų funkcijų yra skaidyti riebalus. Jog riebalai būtų skaidoma, reikalingas vanduo. Taigi, manydami, jog Jums pavyks sulieknėti geriant kuo mažiau vandens, Jūs labai stipriai klystate. Nes pirmiausia – kepenys gauna nepakankamai vandens, antra – inkstai taip pat gauna nepakankamai vandens ir dalį darbo perduoda kepenims, kepenys tampa užsiėmusios inkstų darbu ir neturi laiko skaidyti riebalus. Jei norite sulieknėti – gerkite vandenį. Skysčių netekimas nesiskaito lieknėjimu ir tai veda prie dehidratacijos, o dehidratacija veda prie sausos malkos likimo. Taip pat, jei geriate mažai vandens, organizmas linkęs kaupti vandenį, nes kaip pasakytų dažna moteris: „O jei prireiks“. Pradėjus gerti vandenį dažniau, organizmas supranta, jog atsargų kaupti nebereikia ir tai lemia nedidelį svorio sumažėjimą.
Labai logiška, jog miegodami mes miegame ir tuo metu nevartojame vandens. Taigi, stiklinė vandens prieš užmiegant ir stiklinė iš ryto tikrai nepakenks. Gerti reikėtų truputį šaltesnį vandenį, nes jis vėsina mūsų organizmą iš vidaus ir, su vandeniu susiję procesai organizmo viduje gali vykti tik šiltame vandenyje, todėl šildant vandenį yra naudojama energija ir atsikratoma nereikalingomis kalorijomis. Sakysite, Jūsų tikslas yra priaugti raumenų ir visos kalorijos Jums reikalingos, bet kuo greičiau deginamos kalorijos, tuo greitesnis Jūsų metabolizmas, greičiau vyksta medžiagų apykaita ir raumenų augimui tai tik į naudą.
Vartojant pakankamai vandens, raumenyse yra palaikomos pastovios jo atsargos.. Tokiu būdu susidaro pati palankiausia terpė raumens augimui. Vanduo yra atsakingas už mineralų ir vitaminų išnešiojimą po organizmą, būtinas maisto medžiagų pasisavinimui ir transportavimui į raumenis, organizmo cheminių reakcijų vykimui ir virškinimui.
Kaip vandens pagalba atkeliauja gerosios medžiagos, lygiai taip pat iškeliauja ir blogosios. Pagrindinė vieta, kurioje vanduo reikalingas, jog iš mūsų organizmo iškeliautų įvairus toksinai yra mūsų virškinimo sistema.
Kartais tenka išgirsti posakį apie girgždančius sąnarius ir senatvę. Apart to, jog vanduo daro Jūsų odą gražesne, organizmo viduje jis taip pat veikia, kaip lubrikantas, kuris sutepa Jūsų sąnarius. Taigi, vanduo padeda ilgiau išlikti jaunam ir rečiau skųstis, jog vėl girgžda sąnariai.
Ir galų gale ar gali būti vandens per daug? Atsakymas yra taip. Yra užfiksuoti keli mirties atvejai, kurie įvyko dėl per didelio vandens vartojimo. Kaip bebūtų, dažniausiai tai nutinka dėl kvailystės, kartais lažybos, kartais siekimas finansinės naudos ar kitų prizų. Kai organizmas gauna per daug vandens, jog veiksmas persikelia į ląstelių lygmenį, į plaučius taip pat gali patekti vandens, pasunkėja širdies darbas, gali atsirasti smegenų patinimas, kas gali vesti link komos. Atsižvelgiant į tai, jog reikia išgerti net 3 litrus per vieną kartą, jog atsirastų pavojus, galit nepergyventi ir gerti vandenį į valias. Tai tik perspėjimas, jog su savo organizmu žaisti nederėtų jokiai būdais.
Tikriausiai jau supratote, jog be vandens mes niekas. Ypač, jei Jūs esate sportuojantis žmogus, vartodamas per mažai skysčių, stabdote savo progresą ir kenkiate savo organizmui. Taigi, kad ir kaip beskambėtų, gerkite ir būkite sveiki bei sveikos.
Rašyti komentarą