Labai dažnai gyvenime reikia daryti įvairius pasirinkimus ir, taip jau yra, kad žmogus visko nežino, todėl išsirinkti vieną iš daugelio tampa dar sunkiau. Taip gali nutikti ir renkantis sporto klubą. Kiekvienas turi skirtingus poreikius ir prioritetus, taigi, kertiniai akmenys, pagal kuriuos būtų pasirenkamas sporto klubas taip pat būtų skirtingi. Bet keletą užuominų, į kurias galite atkreipti dėmesį, visada galima surasti.

Vienas iš svarbiausių faktorių renkantis sporto klubą yra kaina. Tikrai ne visada brangiau reiškia geriau. Tačiau tikrai gero sporto klubo pigiai rasti nesitikėkite (galvoje turiu, jog klubas naujai įrengtas, nauji treniruokliai, dušai, persirengimo kambariai). Gero sporto klubo įrengimas nėra pigus reikalas, nes profesionalūs treniruokliai kainuoja daugiau, nei mums siūlo mūsų taip mylimos TV shop laidos. Kalbant apie kaina, reikia atkreipti dėmesį, kas į ją jau yra įskaičiuota. Kartais už tą pačią kainą galite gauti rankšluostį, vandens, trenerio konsultacijas, įvadinę treniruotę, kūno analizę, programos sudarymą ir kitų šaunių dalykėlių, kas gali būti tikrai naudinga. Yra sporto klubai, kurie taiko įstojimo mokestį (gerai, kad nėra išstojimo mokesčio), taigi kainą automatiškai išauga. Tai pat kartais gali tekti susimokėti ir už nario kortelę, nors daugelyje klubų ji išduodama nemokamai.

Taip pat labai svarbu yra sporto klubo vieta. Juk kelionė per visą miestą nėra pati įdomiausia veikla, taigi, geriausiai rinktis sporto klubą, kuris yra pakankamai netoli namų. Jei į sporto klubą keliaujate iškart po darbo, sporto klubas gali būti netoli darbo ar kur nors pakeliui į namus, tokiu būdu taip pat būtų sutaupomas Jūsų brangus laikas.

Daugelis merginų ir moterų renkasi įvairius grupinius užsiėmimus (step, kalanetika, pump ir t.t.), todėl atkreipkite dėmesį į tai, kokią pasiūlą tokių užsiėmimų galite surasti nusižiūrėtame sporto klube. Yra sporto klubų, kurie siūlo vien tik grupinius užsiėmimus ir neturi treniruoklių salės. Jei Jūs esate įsitikinusi 110 procentų, jog treniruoklių Jums nereikės, tuomet galite rinktis tokį sporto klubą ir tokiu būdu sutaupyti šiek tiek pinigų, nes tokie klubai yra pigesni. Tačiau kartais kainos skirtumas gali būti nelabai didelis, todėl aš rekomenduočiau rinktis sporto klubą, kuriame taip pat būtų ir treniruoklių salė. Niekada nežinosi, kada ateis noras padailinti savo sėdmenis ir padaryti keletą pritupimų ar tiesiog paminti stacionarų dviratį. Jei renkatės grupinius užsiėmimus, atkreipkite dėmesį ir į trenerį/trenerę. Dažnai internete galima rasti daug atsiliepimų (gerus trenerius žmonės pagiria), galbūt galite remtis pažįstamų rekomendacijoms ar turite kitų slaptų šaltinių. Geras vedantysis grupiniuose užsiėmimuose yra lyg Mozė, visada atves Jus į tikslą.

Jei ruošiatės sportuoti treniruoklių salėje, pradžioje apžiūrėkite sporto klubą. Kai kurie sporto klubą pirmą kartą pasportuoti leidžia nemokamai, todėl išbandyti sporto klubą būtų dar geriau. Išmėginkite treniruoklius, pažiūrėkite ar dirbdama su treniruokliu gerai jaučiatės ir jis atitinka Jūsų poreikius. Jei sporto klube yra mažai treniruokliu, gali tekti laukti eilėje ir laikas, praleistas sporto klube, bus išnaudotas ne optimaliai.

Minėjau, jog grupiniams užsiėmimams treneriai yra labai svarbu. Taip pat yra su treniruoklių sale. Daugybę kartų teko matyti, kaip žmonės daro pratimus ir tiesiog savo žaloja, o treneris tuo metu sėdi, nes, tikriausiai, jam šitaip daug patogiau. Manau, kad treneris taip elgtis neturėtų. O turėtų jis prieiti ir paaiškinti, kaip tam tikrą pratimą reikia atlikti taisyklingai. Dažnai treneriai vyrukai padeda tik gražioms merginoms, kurios jau ir taip yra sportiškos, nors daugiausia pagalbos reikia toms, kurios dar tik pakeliui link sportiško kūno. Sportiškosios trenerės merginos mėgsta tiesiog vaikščioti ir būti gražios. Kaip yra blogų pavyzdžių, taip yra ir labai gerų. Teko matyti nuostabių trenerių, kurie prieina, paaiškina ir profilaktiškai suleidžia dar porą patarimų. Juk taip ir turėtų būti rožiniame pasaulėlyje.

Bent vienos dienos pažintinis pasportavimas taip pat leis pažvelgti, kokia publika renkasi sporto klube. O publikos galite sutikti tikrai įvairių rūšių. Kartais atrodo, jog žmonės ateina ne sportuoti, bet parodyti savo naują sportinę apranga, pakalbėti telefonu, susitikti su draugais, paskaityti žurnalą. Mano nuomone, sporto klube nuotaika turi būti darbinė, nes tik šitaip galima pasiekti maksimalius rezultatus. Taip pat apsilankymas klube leis pamatyti sporto klubo švarą arba nešvarą. Ar treniruokliai nuvalyti, ar persirengimo kambariai tvarkingi, ar dušai švarūs. Nors sporto klube aplinkui yra daug prakaituotų dėdžių ir tetų, bet higiena sporto klube yra labai svarbu.

Taip pat galima atkreipti dėmesį ir į elementarius dalykus. Ar sporto klube yra langai. Ne visi žmonės mėgsta sportuoti belangėse (nors, kaip žinoma, tam tikrose belangėse galima rasti tikrai stipriai pasportavusių žmonių). Kokia muzika groja sporto klube. Vieniems patinka rokas, kitiems patinka popsas, vieniems patinka garsiau, kitiems tyliau. Dažnai sporto klubas pasirenka vieno žanro muziką ir ją nuolatos groja. Garsas dažnai yra keičiamas. Taigi, muzika, kuri groja sporto klube, taip pat gali tapti vienu iš pasirinkimo kriterijų.

Jei jums neužtenka vieni tik treniruoklių salės ir grupinių užsiėmimų, galima rasti sporto klubų, kurie labiau panašūs į visą pramogų kompleksą. Ten rasite ir vandens zoną (kartais tik baseiną, o kartais dar ir kokį vamzdį, kuriuo galėsite nučiuožti į baseiną), rasite pora pirtelių, išlankstomas kėdes prie baseino, kuriose galėsite pailsėti po sunkios treniruotės. Tokie sporto klubai dažniausiai yra dar brangesni, bet jei Jums patinka pasiplaukiojimas ir Jūs galite tai sau leisti, tuomet labai šaunu ir pirmyn.

Visa tai, ką išvardinau šiame straipsnyje ir dar daug daugiau, susideda į viena. Jums sporto klubas patinka arba ne. Ir lai tai būna pats prabangiausias sporto klubas pasaulyje, kuriame savo riebaliukus norėtų sudeginti kiekviena būsima gražuolė, tačiau, jei Jūs jame nesijausite gerai, gerų rezultatų tikėtis taip pat nereikėtų. Svarbiausia – Jūsų savijauta, todėl patarti, kokį sporto klubą rinktis yra beveik neįmanoma. Tai turi būti Jūsų sprendimas ir, jei dar nesportuojate, tikiuosi, kad greitu laiku tą sprendime priimsite.